Hakkında

Genel Tanım
Kocaman Pro, Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemli cihazlarda konumsal mühendislik hesaplamalarına hızlı ve kesin çözümler üreten, cihazların konum sensörleri kullanılarak saha çalışmalarını kolaylaştıran ve tüm kodları Harita Mühendisi Hakan KOCAMAN ve Bilgisayar Mühendisi Ümit Tacettin AKGÖL tarafından kodlanan bir uygulamadır.
Uygulama, Hesap Modülleri ve GPS Modülleri olmak üzere 2 kısımdan oluşmaktadır. Hesap Modülleri kısmında konumsal matematiksel işlemler yapılmaktadır. GPS Modülleri kısmında ise cihazınızın GPS sensörü kullanarak elde edilen konum bilgisi 3 ve 6 derecelik UTM sisteminde ED50 ve ITRF koordinat değerlerine dönüştürülerek sahada alım, aplikasyon ve alan hesabı işlemlerini yapmanıza olanak sağlar. Uygulamanın arka planda yapmış olduğu tüm hesaplamalar yüksek doğruluk düzeyinde ve hassas hesaplamalardır. Fakat cihazınızın direk olarak uydulardan elde ettiği WGS84 coğrafi koordinatların hassasiyetine göre dönüşüm yapılarak elde edilen UTM koordinatlar, WGS84 coğrafi koordinatlarla yine aynı derecede tutarlılık göstermektedir. Bu sebeple Kocaman Pro’nun çok hassas konum belirle çalışmalarınızdan ziyade genel anlamda konum belirleme çalışmalarında kullanılması önerilir. Zira günümüz teknolojisinde gerek el GPS leri gerekse mobil cihazların GPS sensörleri, uydulardan direk olarak metre altı doğrulukta WGS84 coğrafi koordinatları elde edememektedir.
.

Gizlilik Politikası

GPS Modüllerini kullanabilmeniz için konum bilgileriniz erişilebilir olmalıdır. Uygulama, mevcut konum bilgilerinizi gerekli hesaplamalarda kullanıldıktan sonra sizin bilmediğiniz herhangi bir yerde saklanmamakta ve herhangi bir ortamda paylaşmamaktadır. Ancak yine de bu bu bilgilerin kulanımını kapatabilirsiniz.